RIM - Marokanka Karima el Mahrug, koja je u središtu optužbi protiv italijanskog premijera Silvija Berluskonija, unovčila je svoju slavu tako što se pojavila u reklami za knjigu.
Mahrugova, koja je postala poznata po imenu Rubi - kradljivica srca, pojavljuje se u reklami za knjigu nekadašnjeg poslanika Alfonsa Luiđi Mare pod naslovom "Ženski lavirint".
U reklami 18-godišnju djevojku skida čovjek odjeven kao "Fantom iz opere" dok ona opisuje knjigu kao "vodič za ljubav, nezaposlenost, ekonomiju, etiketiranje, reformu EU" u svijetu "ogoljenom od vlade".
Prema izvještajima italijanskih medija, marokanskoj manekenki isplaćeno je 100.000 evra za reklamu.
Berluskoni treba da se pojavi na suđenju zakazanom za april, prema optužbama da je Mahrugovoj platio za seksualne usluge kada je bila maloljetna.