Jet set

Bil Kozbi opet na sudu: Imao je dogovor sa tužiocem

Bil Kozbi opet na sudu: Imao je dogovor sa tužiocem
Bil Kozbi opet na sudu: Imao je dogovor sa tužiocem
N.N.

Na saslušanju koje je bilo juče bivši tužilacj Brus Kastor priznao je da se 2005. godine dogovorio s Kozbijevim advokatima da neće tužiti glumca zbog silovanja.

U slučaju u kojem je Andrea Konstand optužila Bila Kozbija (78) da ju je drogirao i silovao 2004. godine u utorak je bilo saslušanje na sudu u Pensilvaniji.

Svjedočio je bivši tužilac Brus Kastor kojeg su ispitivali o dogovoru koji je postigao s glumčevim advokatima 2005. godine. Potvrdio je da se zaista s njima dogovorio kako Bil zbog tog slučaja neće nikada biti krivično gonjen, a to je objasnio tako što je rekao kako je procijenio da je slučaj protiv Kozbija previše manjkav te da neće biti moguće dobiti optužujuću presudu.

Suca je zanimalo i zašto je taj dogovor bio samo usmeni, a ne i pismeni, a Kastor je odgovorio da su Kozbijevi advokati mogli insistiratii na pisanom dogovoru ako su to htjeli.

Rekao je i kako je postigao spomenuti dogovor da bi Cosbi pristao na svjedočenje u kojem je priznao da je Andreu, ali i druge žene prije nje, drogirao te kako bi ona onda nakon toga 'nagodbom mogla postati bogatašica jer je mislio kako je to najviše što je mogao učiniti za nju.

Iako je bio svjedok obrane, Kastor je tokom saslušanja rekao da nije u Kozbijevom timu te da želi da tužioci pobijede.

Bil Kozbi je tokom  saslušanja sve vrijeme bio dobre volje.

Podsjetimo, u posljednjih godinu i pol više od 50 žena izašlo je u javnost sa svjedočanstvima o tome kako ih je Kozbi drogirao i seksualno napastovao. Ipak, u svim tim slučajevima nastupila je zastara tako da se glumca zbog nijednog od tih slučajeva nije moglo tužiti. Jedino je u slučaju Andree Konstand podignuta optužnica prije roka za zastaru od 12 godina. Naime, lani je skinut pečat s Bilovog svjedočenja u civilnoj tužbi koju je protiv njega pokrenula Konstand, a koja je okončana nagodbom 2006. godine.

U tom svjedočenju Kozbi je priznao da je i prije davao ženama Quaalude zbog seksa, a tužiteljstvu je sada ključno da proglase Kastorov dogovor s Billovim advokatima nevažećim kako bi mogli koristiti to svjedočenje u slučaju.

(NN/24sata.hr)

Najčitanije