LONDON - Bivši reprezentativac Engleske i napadač Čelsija Keri Dikson osuđen je na devet mjeseci zatvora zbog tuče i nanošenja teških tjelesnih povreda.
Keri je prošlog maja u jednom pabu u Lutonu došao u sokob sa muškarcem koji ga je nazvao "debeljko", prenosi BBC.
On je negirao napad i tvrdio da je sve uradio u samoodbrani, iako je sudija Barbara Mensah u obrazloženju presude rekla da je 53-godišnji bivši fudbaler bez potrebe upotrebio silu.
"Ne samo da ste ga oborili sa stolice, već ste nastavili da ga udarate i mlatite dok je bio na zemlji", rekla je Mensahova.
Čitav incident zabilježile su kamere kineske televizije CCTV.
Dikson je za Čelsi igrao od 1983. do 1992. godine i za to vrijeme za tim sa "Stamford Bridža" postigao 147 golova.
Tokom karijere nastupao je za Oksford, Reding, Sautempton, Luton, Milvol, Votford i Donkaster.
Za reprezentaciju Engleske odigrao je osam utakmica i postigao četiri gola.