Obožavaoce britanske kraljevske porodice razveselila je nova vijest o lijepoj princezi. Naime, šuška se da će se Kejt Midlton pojaviti na Vimbldonu.
Vijest su prenijeli britanski mediji, a iz Kensingtonske palate je potvrđeno da će Midlton uručiti trofej pobjedniku turnira Novaku Đokoviću ili Karlosu Alkarasu.
Finale turnira je u nedjelju u 15.00 sati. Mnogi su se pitali hoće li se Midlton pojaviti na turniru, a pisalo se i da će ju možda zamijeniti vojvotkinja od Glaučestera, Bridžit.
Ali, Kejt obožava ovaj turnir i rado prati tenis, a već nekoliko godina uručuje trofeje pobjednicima Vimbldona, kao pokrovitelj All England Cluba. Tu ulogu naslijedila je od bake svog supruga Vilijama, kraljice Elizabete II, prenosi "Večernji".
Nedavno je cijeli svijet pomno pratio Kejt Midlton kada se pojavila u javnosti nakon što je svijetu obznanila svoju zdravstvenu dijagnozu. Došla je na tradicionalnu "Trooping the Color" ceremoniju kojom se službeno obilježava rođendan britanskog monarha, trenutno kralja Čarlsa III.
Fotografije su preplavile društvene mreže, ali brojni obožavaoci kraljevske porodice i dalje postavljaju isto pitanje: kako je moguće da nije ostala bez kose, a na tretmane hemoterapije krenula je krajem februara?