BUDIMPEŠTA - Čuvar jedne zgrade u Budimpešti iznajmio je zdanje koje čuva za 2.000 evra filmskoj ekipi Anđeline Džoli, ne obavijestivši pritom njene vlasnike.
"Moj partner me je pozvao i pitao da li znam da se u našoj zgradi odvija snimanje", ispričao je jedan od vlasnika zgrade u lošem stanju u Budimpešti.
"Nikada nećeš pogoditi: to je Andželina Džoli! A najbolje od svega je to što je čuvar iznajmio zgradu na nedelju dana za 2.000 evra ne obavijestivši nas", dodao je vlasnik zdanja koji je tražio da ostane anoniman.
"Mislio je da nećemo saznati za snimanje, pošto tamo rijetko idemo", objasnio je.
Anđelina Džoli u Budimpešti snima neke od scena svog rediteljskog debija, a te scene u filmu će se dešavati u Sarajevu.
Snimanje bi trebalo da se nastavi u BiH, gdje je glumica naišla na poteškoće prilikom dobijanja dozvole za snimanje. Dozvola je najpijre data, potom poništena, a snimanje je zatim ipak dopušteno.
Kako je najavljeno, film će biti priča o ljubavi između Srbina i Muslimanke na početku rata u Bosni i uticaju sukoba na njih.
Anđelina Džoli, koja ne glumi u svom filmu, iznajmila je kuću u luksuznoj četvrti u Budimpešti. Njen muž Bred Pit, doputovao je s njom u Mađarsku, kao i njihovo četvoro djece, koja pohađaju školu u Budimpešti.