NJUJORK - Američki glumaci Leonardo Dikaprio i Mark Rufalo udružili su snage radi promocije čiste energije, koja bi bila proizvedena od jeftinih i obnovljivih izvora dostupnih svima.
Kako prenosi AP, Dikaprio, koji se proteklih nekoliko godina isticao u podršci naporima za očuvanje prirode, izjavio je na gala večeri povodom lansiranja kampanje, da pokret u korist čiste energije više nije političko pitanje već da se tiče cjelokupnog čovječanstva.
Tokom zabave, koja je održana sinoć u Njujorku, goste su zabavljali brojni muzičari i plesači, a kao posluženje servirane su pice dostavljene kamionom na solarnu energiju.