Korset je ranije nošen ispod haljina da bi dao figuri dobar oblik - istaknute grudi, tanak struk, oble bokove... Upravo ono što čini žensko tijelo tako poželjnim. Kada se korset nosi stalno, tijelo se modifikuje, unutrašnji organi se pomjeraju i prate oblik tijela.
Naravno da ne treba pretjerivati, ali recimo, preporučuje se mladim mamama da poslije porođaja nose korset kako bi stomak dobio prethodnu formu.
Žene mnogo više izgledaju seksi i dopadljivije kad su elegantne, kad imaju lijep dekolte, a istaknute obline bude maštu svakog pojedinca. Naravno, tu nastupa korset koji se danas nosi. Donosimo pregled šest holivudskih diva koje su noseći korset privukle pažnju izvajanim tijelom.
Monika Beluči: Prva na našoj neobičnoj listi našla se prelijepa italijanska glumica Monika Beluči. Njoj korset stoji fenomenalno i slobodno možemo da je nazovemo "kraljicom korseta".
Monika je rođena kao jedino dijete vlasnika transportnog preduzeća, Lučija Belučija i slikarke Marije Gustineli. Karijeru je započela kao model, i to u 16. godini, kada je pohađala "Liceo Classico". Kasnije, kada je upisala pravo na Univerzitetu u Peruđi, nastavila je da radi kao model da bi zaradila novac za školovanje.
Njeno prelijepo tijelo oblikovano je zahvaljući nošnji korseta u kojima smo je mnogo puta viđali. Glumila je u brojim filmovima, a za film "Koliko me voliš?" plaćena je sa 1,7 miliona evra.
Ova prelijepa Italijanka posjeduje i voštanu figuru u francuskom muzeju "Grevin".
Nikol Kidman: Ovu australijska glumicu nema potrebe predstavljati nešto posebno. Ona jednostavno zrači šta god da obuče.
U njenoj dugogodišnjoj karijeri zabilježeni su veliki svjetski blokbasteri poput filmova "Australija", "Hladna planina" i filma "Sati", za koji je dobila "Oscara" za najbolju glavnu ulogu. Zaštitno je lice parfema šanel 5, nintendoa, dok je 2003. dobila svoju zvijezdu na Bulevaru slavnih.
Svakako je jedna od najmoćnijih i najbogatijih žena 21. vijeka.
S obzirom na to da su joj roditelji Australijanci i da je rođena na Havajima ona ima dvojno državljanstvo, australijsko i američko.
Ova popularna glumica ima i svoju dijetu. Zove se "Šareni dan" i njome preporučuje da se jede sve, ali određenim danima i umjereno.
Koliko joj dobro stoji korset, možete vidjeti na odabranim fotografijama.
Dženifer Lopez: Dženifer Lopez, često zvana nadimkom Džej Lo, američka je glumica, pjevačica, plesačica, muzički producent i modna dizajnerka. Prema izvještaju časopisa "Forbes" iz 2007. godine, Lopezova je deveta najbogatija žena na svijetu, a njeno bogatstvo procijenjeno je na 110 miliona dolara.
Karijeru je započela kao plesačica u komediji "In Living Color". S vremenom se počela baviti glumom. Glumila je u tridesetak filmova.
Nedavno je postala i član žirija "Američkog idola", a svakako je nezaobilazno spomenuti njen editorijal za "Gucci", koji je uradila sa sa svojim preslatkim blizancima - Maksom i Emom. Oni su postali zaštitno lice dječje kolekcije te prestižne modne kuće.
Prelijepa Dženifer više puta je proglašavana za najljepšu ženu svijeta. Sve što nosi dobro joj stoji, pa i korset.
Hali Beri: Afroamerička glumica Hali Beri zasigurno je jedna od vodećih ljepotica iz Holivuda. Atraktivna crnka bila je veoma popularna još u srednjoj školi, jer je bila čirlidersica, počasni školski član, urednik školskih novina, predsjednik razreda i kraljica na maturi.
Prije nego se počela baviti glumom bila je na raznim takmičenjima za ljepotu, prva na izboru za mis Ohaja, prva na izboru za mis "Teen All-American", druga na izboru za mis SAD i šesta na na izboru za mis svijeta 1986. godine. Danas, u 45. godini, Berijeva još izgleda zanosno u svemu što obuče, a svojevremeno je bila najpoznatija po korsetima u kojima se pojavljivala na svim većim svečanostima.
Salma Hajek: Meksička ljepotica, koju su roditelji zbog buntovničkog ponašanja sa samo 12 godina poslali u internat, glumom se počela baviti sa 17 godina. Počela je da glumi u lokalnim pozorištima da bi se kasnije okušala i na TV-u, postavši jedna od najpoznatijih lokalnih glumica.
Smatra se da je Salma Hajek prva meksička glumica koja je postala holivudska zvijezda još od vremena Dolores del Rio.
Šansu joj je pružio Robert Rodrigez ulogom u filmu "Desperado" (1995), kojim je stekla reputaciju jedne od najseksepilnijih, a ubrzo i najzaposlenijih glumica Holivuda.
Bijons Nouls: Za kraj ove neobične liste odlučili smo da vam predstavimo jednu mladu muzičku divu koja svojom ljepotom ostavlja bez daha mnoge muškarce. Riječ je o popularnoj Bijons, koja se muzikom bavi od ranog djetinjstva.
Prve veće muzičke uspjehe postigla je krajem devedesetih godina prošlog vijeka kao član grupe "Destiny's Child". Sa tim bendom prodala je više od 50 miliona kopija albuma, da bi kao solo izvođač do sada prodala više od 75 miliona primjeraka.
Godine 2009. američki časopis "Billboard" ju je proglasio ženom godine.
Udata je za američkog repera Džej-Zija.