Pjevačica Merima Njegomir navodno je uhapšena u Njujorku i poslije samo 24 časa deportovana u Srbiju.
Kako pišu srpski mediji, Merima je ljetos policiji na aerodromu rekla da je došla na odmor, a ne da radi. Oni su navodno utvrdili da ne govori istinu, pa su je priveli, a potom i preko Francuske vratili kući.
“Službenici iz emigracionog obavili su s Merimom uobičajeni razgovor. Ona je tvrdila da je došla na odmor. Nikakve nastupe nije pominjala. Nekako im je djelovala sumnjivo, pa su je provjerili i utvrdili da ne govori istinu i da se neće ponašati u skladu s vizom koju ima. Čak su uspjeli da nađu i plakat koji najavljuje jedan od njenih nastupa. Tada su je sproveli u pritvor, oduzeli joj vizu i zabranili ulazak u Ameriku naredne tri godine”, navodi izvor za “Kurir”.
U tom trenutku ona je imala turističku, a ne radnu vizu što službenici nisu željeli da tolerišu. Merima je nakon ovog događaja bila očajna, posebno što je u pratnji policije deportovana nazad.
(Kurir)