Zanimljivosti

Minirao kameru koja snima vozače

Minirao kameru koja snima vozače
Minirao kameru koja snima vozače
Srna

SOFIJA - Bugarska policija traga za vozačem, koji je eksplozivnom napravom uništio uređaj za napajanje kamere saobraćajne policije, koja u centru grada snima nesavjesne učesnike u saobraćaju.

Vozač, muškarac za kojim se traga, uređaj je prije dva dana, prema prvim informacijama, uništio sa oko sto grama trotila, koji je ubacio u stub na kome je montirana kamera.

Policija premotava sve susjedne kamere, kako bi ustanovila da li neka nije snimila čoveka, kako postavlja eksploziv.

Uništeni uređaj na Orlovom mostu, snimao je vozače koje prekorače brzinu veću od 30 kilometara iznad dozvoljene, a montiran je početkom prošle godine.

Prema statističkim podacima tokom 2009. godine samo u Sofiji svakog dana "hvatano" je oko 1.500 vozača, koji su činili saobraćajne prekršaje.

Najčitanije