Zanimljivosti

Ukraden jastreb koji tjera golubove u Vimbldonu

Ukraden jastreb koji tjera golubove u Vimbldonu
Ukraden jastreb koji tjera golubove u Vimbldonu
FoNet

LONDON - Policija u Londonu saopštila je danas da su nepoznati počinioci ukrali jastreba koji je bio obučen da leti iznad teniskog kompleksa u Vimbldonu i rastjeruje golubove.

U saopštenju se navodi da je jastreb Rufus ukraden sa kavezom u kome se nalazio u noći između četvrtka i petka. Kavez se nalazio u automobilu na jednom privatnom parkingu.

Lopovi su uspjeli da uđu u automobil zahvaljujući tome što je čuvar jastreba u toku noći ostavio napola otvoren jedan prozor zbog ventilacije.

Rufus je svakog dana letio iznad teniskih terena i nije dozvoljavao golubovima i vrapcima da priđu kompleksu, da ne bi odvlačili pažnju igračima i smetali gledaocima.

Organizatori Otvorenog prvenstva Engleske imali su dosta problema sa golubovima i zbog prljanja stolica i terena, sve dok se prije 12 godina nisu dosjetili da angažuju dresera jastrebova.

Najčitanije