Šeta muškarac ulicom kad naiđe poznanik.
Upita ga:
- Nisam te vidio dvije sedmice.
Muškarac slegne ramenima i kaže:
- A, evo me, tek su me danas skinula sa aparata.
Zabrinuto ga upita:
- Pa šta je bilo, da sam znao da si bio u bolnici, došao bi te posjetiti?
Ovaj odmahne glavom:
- Ma nisam bio u bolnici, već u kladionici.