Nothing je u videu na X-u predstavio dizajn svog nadolazećeg mobilog telefona, Phonea (4b), koji će biti predstavljen 7. jula kao kompanijin novi mobitel srednjeg ranga.
Naime, prikazani model dolazi u svijetloplavoj boji te zadržava prepoznatljiv dizajnerski potpis Nothinga, ali uz jednu pitomiju notu.
Na zadnjojstrani nalazi se veliki pravougaoni modul sa dvostrukom kamerom, uz koji je smještena okomita LED svjetlosna traka slična onoj na modelu Phone (4a). Uz nju se nalazi i zaseban izrez u kojem su smješteni LED blic i senzor za automatsko fokusiranje.
Modul kamere ima teksturiranu završnu obradu, dok su sve fizičke tipke izvedene u crnoj boji, čime dodatno dolaze do izražaja u odnosu na ostatak kućišta. S prednje strane uređaj donosi ekran sa otvorom za prednju kameru u sredini gornjeg dijela. Okviri oko ekrana nisu posebno tanki, a donji je primjetno deblji od preostala tri.
Iako to još nije zvanično potvrđeno, Phone (4b) će najvjerovatnije pokretati Qualcommov Snapdragon 6 Gen 4.
(Bug.hr)