SARAJEVO - Na Balkanskoj olimpijadi iz Informatike održanoj u Mariboru predstavnici Bosne i Hercegovine osvojili su dvije medalje.
Učenici Druge gimnazije iz Sarajeva Faruk Ibrahimović i Benjamin Mujkić osvojili su srebrenu i bronzanu medalju, a veoma blizu osvajanju još jedne medalje bila je i Farah Demirović, učenica Richmond Park School Sarajevo.
Na Olimpijadi su bh. takmičare predvodili njihovi nastavnici Adnan Šalak i Admir Zateg.
„Ponosni smo na njihova izvanredna postignuća i istovremeno se nadamo da će ovi mladi informatičari nastaviti razvijati svoje vještine i postizati još veće uspjehe u budućnosti. Još jednom bravo, uz iskrene čestitke koje upućujemo i njihovim roditeljima i nastavnicima“, poručili su Ministarstva za odgoj i obrazovanje Kantona Sarajevo, Naida Hota-Muminović.