Internet

Portal Nezavisnih pod napadom hakera

Portal Nezavisnih pod napadom hakera
Portal Nezavisnih pod napadom hakera
N.N.

BANJALUKA - Portal "Nezavisnih novina" se čitavo poslijepodne nalazi pod napadom hakera, tako da je čitaocima povremeno otežan pristup našim sadržajima.

Pod DDoS napadom smo bili u periodu od 13:15 do 14:15, kada su naši sadržaji bili nedostupni za neke korisnike servisa i aplikacija.

Tehnička služba je uspjela u prvim minutama napada da otkrije nepravilnosti na mreži i da započne sa uklanjanjem na vrijeme. Napad je dolazio sa svih kontineta, sa više hiljada IP adresa, bio je i još je veoma snažan.

Dok pišemo ovu vijest napad još traje i na momente dolazi do poteškoća u radu.

Izvinjavamo se čitaocima na neugodnostima kojima su bili izloženi, a redakcija portala će učiniti sve da kvalitetom i dalje zadrži vašu pažnju.

DDOS napad

DDoS  napad (Distributed Denial of service) je pokušaj napadača da učini web server nedostupnim korisnicima kojima je on namijenjen; on onesposobljava mrežu, računar ili neki drugi dio infrastrukture na taj način da ih korisnici ne mogu koristiti.

Iako djeluje kao da iza DDoS-a stoji grupa ljudi sa željom da onesposobi ciljani kompjuter, istina je da je to u najvećem broju slučajeva jedan zlonamjerni korisnik koji traži druge korisnike na Internetu preko kojih vrši napade, a da oni toga nisu ni svjesni. Dakle, zločinac traži ranjive sisteme na Internetu (one koji imaju poznate sigurnosne propuste, nemaju ažurirane antivirusne programe ili ih uopšte nemaju).

Najčitanije