BANJALUKA - Demos je u skupštinsku proceduru uputio niz amandmana na budžet Grada Banjaluka koji su prihvaćeni, a kojima se direktno rješavaju dugogodišnji infrastrukturni problemi u više banjalučkih naselja.
Saopšteno je to danas, 31. januara iz ove stranke.
Osim toga, navode da je Demos kroz amandmane obezbijedio i da se sredstva za podsticaje u poljoprivredi povećaju sa 480.000 na 1,5 miliona maraka.
Odbornik i predsjednik GO DEMOS Banjaluka Boran Bosančić je rekao da su izdvojena sredstva usmjerena na modernizaciju putne mreže, bezbjednost saobraćaja i podršku društvenom životu.
Kroz amandman DEMOS je insistirao na izdvajanju sredstava za rekonstrukciju i modernizaciju putnih pravaca: Jarak-Grbići, Blagojevići-Lakići-Damjanovići, Maleševići-Ravno brdo, te puta prema kući Tomislava Aćimovića.
"Osim toga biće izdvojena sredstva i za hitnu rekonstrukciju i proširenje mosta Jasenje, uz izgradnju trotoara u MZ Dragočaj (pravac prema Gradini), čime se značajno podiže nivo bezbjednosti pješaka, a naročito djece", pojasnio je Bosančić.
Dodao je i da su odobrena sredstva za sanaciju putnog pravca Miljići - Malići groblje - Obrovac.
Bosančić ističe da je kroz drugi amandman obezbijeđeno 100.000 KM za izgradnju parohijskog doma u Rekavicama.
"Naš cilj je bolji uslovi za život svakog čovjeka u Banjaluci, bez obzira na to koliko je udaljen od centra grada. Ovi amandmani su odgovor na direktne zahtjeve mještana Dragočaja, Rekavica, Bronzanog Majdana i okolnih zaseoka", rekao je Bosančić.
Demos će nastaviti da insistira na transparentnom trošenju budžetskih sredstava i projektima koji donose vidljive promjene u svakodnevici naših sugrađana, navode iz ove partije.