BANJALUKA - Šef Kluba odbornika PDP-a, Nebojša Drinić, upozorio je danas na nelogičan dnevni red treće vanredne sjednice Skupštine grada Banjaluka, koji, prema njegovim riječima, sadrži odluke koje nisu u interesu građana.
On je posebno istakao da se po hitnom postupku predlaže formiranje radnog tijela za praćenje izgradnje Centralnog spomen-obilježja, kao i izmjene i dopune poslovnika Skupštine, što se, prema njegovom mišljenju, koristi kao alat za ometanje rada gradonačelnika i blokiranje njegovih inicijativa.
"Po hitnom postupku vladajuća većina predvođena SNSD-om predlaže formiranje radnog tijela za praćenje izgradnje Centralnog spomen-obilježja, ali i izmjene i dopune poslovnika. Na sve načine pokušavaju da miniraju gradonačelnika Draška Stanivukovića i da mu onemoguće da radi u punom kapacitetu", naglasio je Drinić, dodajući da je očigledno da su i građani i grad žrtve samovolje i pravnog nasilja koje sprovodi SNSD.
Prema njegovim riječima, sve ove mjere jasno pokazuju da se pokušava obezvrijediti rad gradonačelnika i blokirati svaka njegova inicijativa koja bi mogla donijeti napredak za Banjaluku.
Drinić je naglasio da su ovakve poteze teško razumjeti.
"Mi ne odustajemo od borbe, Istina uvijek nađe put i pobjeđuje", podvukao je Drinić.