Fontane koje krase grad na Vrbasu puštene su u probni rad, a od 15. aprila će svih osam raditi punim kapacitetom, saopštili su iz Gradske uprave.
"Proteklih dana ekipe koje su zadužene za održavanje gradskih fontana, provjeravale su stanje u kojem se nalaze njihovi instalacioni sistemi i pumpe. Tako da je sa dolaskom lijepog vremena većina fontana u gradu puštena u rad", pojasnili su iz grada.
Grad održava fontane koje se nalaze na Trgu Krajine, Trgu palih boraca, kod zgrade Narodne skupštine RS, fontanu u parku "Petar Kočić", Bulevaru cara Dušana, kod Narodnog pozorišta RS i Medicinskog fakulteta, kao i fontanu koja se nalazi na kružnom toku na zapadnom tranzitu.
Održavanje fontana podrazumijeva njihovo čišćenje, pranje, čišćenje filtera, mlaznica, dodavanje sredstava protiv stvaranja algi, te servisiranje pumpnih postrojenja.