Radovi na polaganju asfalta na poprečnoj vezi između istočnog tranzita i Ulice dr Mladena Stojanovića su počeli, a grad će zbog dodatnih radova iz budžeta izdvojiti još 400.000 KM, potvrđeno je u Administrativnoj službi grada.
Time će Put olimpijskih pobjednika, kako bi ova ulica trebalo da se zove, za čiju izgradnju je planirano 1.150.000 KM, koštati više od 1.500.000 KM.
Ulica je trebalo da bude završena krajem avgusta, ali se tokom izgradnje javila potreba za dodatnim radovima, zbog čega je rok odgođen za kraj septembra, potvrđeno je u Zavodu za izgradnju Banjaluka (ZIBL).
U ZIBL, nadzornom organu na ovom projektu, istakli su da nakon završetka dodatnih radova sve ide planiranim tokom.
`Završeni su svi dodatni radovi na vrelovodu, izmiještanje energetskih i telekomunikacionih instalacija, a promijenjen je i izgled raskrsnica, tako da se može početi sa polaganjem asfalta`, rekao je Aleksandar Cvijanović, tehnički direktor ZIBL.
Dodatni radovi su zahtijevali posebne projekte i tendere za izvođenje, što je produžilo dinamiku izvođenja, ali i povećalo cijenu ovog projekta, a grad, koji je investitor ovog projekta, iz budžeta moraće izdvojiti dodatnih 400.000 KM, potvrđeno je u Administrativnoj službi grada.
`Dodatni radovi su uticali na povećanje cijene. Tako će saobraćajnica sa svim prilazima koštati dodatnih 200.000 KM, za semaforizaciju će se morati izdvojiti još 120.000 KM, a novi vrelovod je koštao dodatnih 75.000 KM`, kazao je Milenko Šajić, portparol Administrativne službe grada.