Banja Luka

Kino na otvorenom i "Kliker, a ne klik" uskoro u Banjaluci

Kino na otvorenom i "Kliker, a ne klik" uskoro u Banjaluci
Foto: Ustupljena fotografija-Arhiva | Kino na otvorenom i "Kliker, a ne klik" uskoro u Banjaluci

BANJALUKA - "Ljeto na Vrbasu 2026" i ove godine donosi kino na otvorenom za najmlađe, a u okviru ove manifestacije biće organizovan i događaj "Kliker, a ne klik".

Ljetne večeri pod vedrim nebom

Ljetne večeri su ljepše pod vedrim nebom, a posebno kada su ispunjene omiljenim crtanim filmovima.

"Ljeto na Vrbasu 2026"

"U okviru manifestacije 'Ljeto na Vrbasu 2026', najmlađe posjetioce očekuju projekcije crtanih filmova na otvorenom, u prijatnom ambijentu Parka oslobođenja", kazali su ovo iz Gradske uprave.

Kako dodaju, kino na otvorenom biće organizovano 7. i 14. jula u 20.30 časova u  Parku oslobođenja.

"Ponesite dekice, dobro raspoloženje i pridružite nam se u čarobnim ljetnim večerima ispunjenim smijehom, avanturama i omiljenim animiranim junacima. Vidimo se u bioskopu pod zvijezdama", poručili su iz Turističke organizacije grada i dodali da je 7. jula na programu  animirani film "Ozi glas šume".

"Kliker, a ne klik"

U okviru manifestacije "Ljeto na Vrbasu 2026" biće organizovan i događaj "Kliker, a ne klik" , dan posvećen igrama koje su obilježile djetinjstvo brojnih generacija i to 6. jula od 19 časova na zelenoj porvršini pored kafića "Klub 22".

"Bez ekrana, telefona i društvenih mreža, posjetioci će imati priliku da se okušaju u klikerima, lastišu, školici, preskakanju konopca i drugim igrama koje su nekada ispunjavale dvorišta i parkove. Ovaj program ima za cilj da podsjeti na vrijednost druženja, igre na otvorenom i zajednički provedenog vremena, ali i da najmlađima predstavi zabavu koja ne zahtijeva ekran, već maštu, kretanje i dobro društvo", kazali su iz  TOBL-a.

Naime, "Kliker, a ne klik" je prilika da se na trenutak vratimo jednostavnijem načinu igre i uživanja u ljetnim danima pored Vrbasa.

Najčitanije