BANJALUKA - Bezbjednost djece u saobraćaju u Banjaluci je potrebno poboljšati, a posebno u blizini škola, jer su česte saobraćajne nezgode u kojima su povrijeđeni najmlađi, rečeno je juče na sastanku u Administrativnoj službi grada.
Sastanak na temu `Bezbjednost djece u saobraćaju` je organizovao Savjet za bezbjednost saobraćaja grada, a prisustvovali su mu direktori osnovnih škola koje su smještene na frekventnim saobraćajnicama.
Direktori škola su zatražili ležeće policajce, prisustvo policije, semafore, pasarele i druge adekvatne saobraćajne znakove kod osnovnih škola.
Zoran Sredić, predsjednik Savjeta za bezbjednost saobraćaja grada Banjaluka, istakao je da kod OŠ `Branko Radičević` treba postaviti pasarelu za prelaz pješaka.
Kod OŠ `Branko Radičević` u Banjaluci nedavno je teže povrijeđena šestogodišnja Vanja č