BANJALUKA - Dobro poznati zvuk trube u centru grada označio je početak maturske proslave za učenike "Elektrotehničke škole" u Banjaluci.
Okupljanje maturanata počelo je u 19 časova, te su se nakon toga svečanim defileom kroz centar grada uputili u hotel "Bosna" gdje će proslaviti matursko veče.
Djevojke su zasijale u punom sjaju u predivnim svečanim haljinama, te su svojim izgledom očarale sve prisutne, a za njima nisu zaostajali ni momci.
Školske dane će, kako su kazali, pamtiti po nezaboravnim iskustvima i prijateljima koje su stekli za cijeli život.
Kako je za "Nezavisne novine" rekao Milan Simić svoje dalje školovanje nastavlja na Elekrotehničkom fakultetu u Banjaluci.
"Moj plan je da školovanje nastavim kod nas, ne želim da idem u inostranstvo", rekao je Simić.
Kako je za "Nezavisne novine" kazala Aleksandra Trivić poslije srednje škole ima u planu upis na fakultet, i to smijer za vaspitača.
"To je moja želja od malena, iako to nema veze sa školom koju sam završila želim dalje da nastavim u tom smijeru",kazala je Trivićeva.
Mnogima od njih osjećanja su pomiješana, a kako je kazao jedan od maturanata žao mu je što završava školu, ali je kako kaže srećan kreće u jednu novu životnu etapu.
Kod maturanta je prisutno veliko uzbuđenje, te sa nesrtpljenjem očekuju početak proslave, a kako kažu ona prava proslava počinje tek u ranim jutarnjim časovima i nastavlja se u poznatim banjalučkim klubovima.
Sutra će maturu proslaviti maturanti "Medicinske škole".