BANJALUKA - Besplatni rodni listovi za učenike završnih razreda srednjih škola potrebni za upis na viši stepen obrazovanja bili su dostupni i ove godine, saopšteno je iz Gradske uprave Banjaluke.
U saradnji Odjeljenja za opštu upravu i Odjeljenja za društvene djelatnosti uspješno je okončana ova akcija i izdato je ukupno 1.535 izvoda za srednjoškolce, proslijeđenih školama tokom proteklog i ovog mjeseca.
Kako je naveo ovlašteni potpisnik u Odjeljenju za opštu upravu Miroslav Ševo, ovaj dugogodišnji projekat predstavlja odličan primjer efikasnog pružanja usluga građanima Banjaluke.
"Navedene aktivnosti su primjer pozitivne prakse, odnosno kvalitetnijeg i efikasnijeg vršenja usluga građanima Banjaluke i nesumnjivo su, kao i proteklih godina, postigli svrhu eliminisanja velikih gužvi u prostorijama Gradske uprave, a u vezi sa pribavljanjem izvoda za upis na viši stepen obrazovanja", istakao je Ševo, prema čijim riječima je i ovogodišnja akcija omogućila učenicima da svoje dokumente dobiju blagovremeno i na najjednostavniji način - direktno u svojim školama.
Iz Odjeljenja za opštu upravu podsjetili su i na sada već višegodišnju praksu neizdavanja izvoda za učenike osnovnih škola u papirnoj formi, jer je ova procedura pojednostavljena kroz uvođenje digitalnog preuzimanja podataka iz matičnih evidencija putem Informacionog sistema Ministarstva uprave i lokalne samouprave Republike Srpske.
Podsjećamo, maturanti srednjih škola ove godine dobili su i uvećanu novčanu podršku Grada za matursku proslavu u iznosu od 100 KM.
"Od uvođenja ove mjere, odnosno od 2023. godine, za ove namjene iz budžeta Grada Banjaluka izdvojeno je oko 800.000 KM", poručili su iz Gradske uprave Banjaluke.