Karatista Aleksandar Mihajlović i atletičarka Lusija Kimani izabrani su juče u okviru manifestacije "Dani svetosavlja" za najbolje sportiste grada u 2006. godini.
Zbog obaveza, najbolji sportisti nisu prisustvovali manifestaciji, pa su pehare preuzeli predsjednici njihovih klubova, Karate kluba Sinđelić i Atletskog kluba Borac.
Gradonačelnik Dragoljub Davidović uručio je pehare za najtalentovanije sportiste plivaču Srđanu Vujasinu i plivačici Mariji Vujasin, članovima Plivačkog kluba Banjaluka.
Za najboljeg sportistu u sportu za invalidna lica izabran je Goran Krsmanović, član Košarkaškog kluba invalida Vrbas.
Bokserski klub Slavija proglašen je za najbolju sportsku organizaciju, a za najbolju školu sporta izabrana je Škola atletike AK Borac.
Dejvis kup Treće evroafričke zone proglašen je za najbolju sportsku manifestaciju u 2006. godini.
Dejvis kup je održan u julu prošle godine, prvi put u istoriji teniskog sporta u BiH.
Plaketu za poseban podvig u sportu dobio je alpinista Petar Pećanac. Žiri je odlučio da nagradu `22. april` dodijeli Fudbalskom klubu Borac povodom 80 godina postojanja ovog kluba.
U ime svih sportista gradu je zahvalio Mišo Radaković, predsjednik Teniskog kluba Mladost. On je obećao da će sportisti i sportski radnici i dalje biti ambasadori grada.
Davidović je uputio čestitke svim sportistima i zahvalio im za ono što čine za grad i za RS.
`Rezultati su sjajni s obzirom na uslove u kojima naši sportisti rade i na sportske kapacitete i finansije s kojima raspolažu`, istakao je Davidović.
Srđan Vujasin kazao je da mu ovo priznanje mnogo znači, ali ga ujedno i obavezuje.
`Biti najtalentovaniji znači da se od mene veliki rezultati tek očekuju`, rekao je Vujasin.
Otvorena izložba `Poštanske marke`
Izložba `Poštanske marke i prigodne koverte RS` otvorena je u okviru svetosavskih svečanosti, u četvrtak naveče u Izložbenom salonu Kulturnog centra Banski dvor.
U saradnji s ovom kulturnom institucijom Filatelističko društvo Banjaluka predstavilo je oko 300 primjeraka, štampanih u `Poštama Srpske`, od 1992. godine do danas.
Izložbu je otvorio Nedeljko Čubrilović, ministar saobraćaja i veza RS, rekavši da je ova postavka dragocjena, jer slikovito svjedoči i podsjeća na sve što smo proživjeli u proteklih 15 godina.
`Filatelija je svojevrsna naučna disciplina, koja svjedoči o istoriji jedne zemlje i njenog naroda`, rekao je Katalina i pozvao građane da do 10. februara posjete ovu izložbu.
J.P.