Banja Luka

Obezbijeđen besplatan prevoz iz Banjaluke u Donju Gradinu 23. aprila

Obezbijeđen besplatan prevoz iz Banjaluke u Donju Gradinu 23. aprila
Foto: Grad Banjaluka | Obezbijeđen besplatan prevoz u iz Banjaluke u Donju Gradinu 23. aprila
Nezavisne novine

BANJALUKA - Povodom obilježavanja Dana sjećanja na žrtve ustaškog zločina-genocida u koncentracionom logoru Jasenovac i njegovom najvećem stratištu Donja Gradina, Grad Banjaluka organizuje besplatan prevoz građana za Donju Gradinu, u nedjelju 23. aprila, u 8 časova, sa stare autobuske stanice (Vidovdanska ulica).

Prevoz je obezbijeđen sa četiri autobusa. Povratak je predviđen istog dana po završetku komemoracije.

Obilježavanje Dana sjećanja na žrtve ustaškog zločina-genocida u koncentracionom logoru Jasenovac i njegovom najvećem stratištu Donja Gradina zakazano je za nedjelju, 23. aprila sa početkom u 10 časova.

Naime, kako je najavljeno vijenci i cvijeće u pomen jasenovačkim žrtvama biće položeni u nedjelju u 10 časova u Spomen-području Donja Gradina, a parastos i pomen žrtvama, koji uključuje srpsku, jevrejsku i romsku molitvu počeće u 10.30 časova.

Obilježavanje Dana sjećanja na jasenovačke žrtve počeće u 8.30 časova Svetom arhijerejskom liturgijom u Crkvi Svetih apostola Petra i Pavla u Kozarskoj Dubici.

Memorijalna akademija "Zavjet sjećanju" biće održana 22. aprila u Domu kulture u Kozarskoj Dubici u 19 časova.

Najčitanije