Banja Luka

Oglasio se "Vodovod" o restrikcijama vode u Banjaluci

Oglasio se "Vodovod" o restrikcijama vode u Banjaluci
Foto: Pixabay | Oglasio se "Vodovod" o restrikcijama vode u Banjaluci

BANJALUKA - Vodovod a.d. Banjaluka obavještava potrošače da će u cilju očuvanja stabilnosti sistema vodosnabdijevanja, biti primjenjen plan kontrolisane isporuke vode za naselja koja se snabdijevaju sa rezervoara Prijakovci i Ramići prema utvrđenom rasporedu.

"Parnim danima voda će biti isporučivana potrošačima koji se snabdijevaju sa rezervoara Prijakovci, a to su naselja Barlovci, dio Dragočaja, dio Ramića i dio Prijakovaca, u periodu od osam do 18 časova, odnosno dok bude raspoloživih količina vode u rezervoaru", kazali su oni.

Neparnim danima, kako dodaju, voda će biti isporučivana potrošačima koji se snabdijevaju sa rezervoara Ramići, a to su naselja Potkozarje, Piskavica, Verići, Mišin Han i Prijakovci, od osam do 18 časova, odnosno dok bude raspoloživih količina vode u rezervoaru.

Možda vas zanima:

Počela restrikcija vode u Banjaluci

Dodaju da u periodu od 18 do osam časova neće biti isporuke vode, jer će se u tom vremenu vršiti akumulacija vode u rezervoarima kako bi se obezbijedili uslovi za naredni ciklus snabdijevanja.

Iz ovog preduzeća mole potrošače za razumijevanje i još jednom apeluju na racionalnu potrošnju vode kako bi raspoložive količine bile što ravnomjernije raspoređene i dostupne svim korisnicima.

 

Najčitanije