Bista fra Ivana Franje Jukića pala je na zelenu površinu usljed jakog vjetra i dotrajalosti metalnog nosača, koji povezuje bronzanu bistu sa postoljem, potvrdili su iz CJB Banjaluka.
"U srijedu oko 19.20 prijavljeno je da je u Jukićevoj ulici sa postolja srušena bista fra Ivana Franje Jukića, nakon čega je policija odmah izašla na lice mjesta i konstatovala da je metalni dio dotrajao i da je bistu srušio vjetar", rekla je Marija Markanović, portparol CJB Banjaluka.
Ona je navela da je policija na licu mjesta konstatovala da nije bilo nasilja nad bistom i da nisu tačne informacije pojedinih medija da su to uradili nepoznati vandali, te da je bista predata u nadležnost Odjeljenja komunalne policije grada.
Naime, Ivan Franjo Jukić bio je preporoditelj bosanskohercegovačkog novinarstva, prosvjetitelj, kulturni, naučni i politički radnik, književnik, publicista i putopisac.