Banja Luka

Pomoć za bolesne blizance

Pomoć za bolesne blizance
Pomoć za bolesne blizance
Dejan Tovilović

BANJALUKA - Učenici osnovnih škola "Ivan Goran Kovačić", "Ivo Andrić", "Miloš Crnjanski" i "Vuk Stefanović Karadžić" predstavili su u srijedu veče u Muzičkom paviljonu parka "Petar Kočić" humanitarnu izložbu ručno rađenog nakita.

Praznični duh i atmosfera zagrijali su i srca osnovaca pa će sva sredstva prikupljena prodajom nakita biti donirana Dejanu i Danijelu Nikoliću, trinaestomjesečnim blizancima, inače štićenicima Doma za nezbrinutu djecu "Rada Vranješević", a koji su ostavljeni na rođenju.

Kako su nam objasnili učenici, jedan od dječaka boluje od cerebralne paralize, dok drugi ima velikih problema s disanjem, tako da će im svaka pomoć dobro doći.

Inače, izložbu je organizovala Isidora Džombić, učenica trećeg razreda Gimnazije, u sklopu koje pohađa i IB program, sa kojim se nakon završetka stiče međunarodno priznata diploma.

Ono što karakteriše učenike uključene u ovaj program je humanost i volonterski rad, koji je dokazan kroz veliki broj humanitarnih akcija, svirki i druženja u gradu.

"Konkurs za radove koji su izloženi trajao je dvije sedmice, s tim da im je materijal za rad bio obezbijeđen. Minimalna cijena za jedan komad nakita je pet maraka, s tim da je kupac mogao, ako poželi, da plati i više", pojasnila je Džombićeva.

Akcija mladih iz "Duge"

Klub mladih "Duga" organizuje akciju prikupljanja pomoći kako bi uljepšali praznike onima koji su u teškoj materijalnoj situacija, a posebno djeci. Pozivaju sve ljude dobre volje da pomognu u ovoj akciji, a slatkiše, školski pribor, higijenski pribor i namirnice mogu dostaviti svakog radnog dana od 10 do 16 časova u prostorije Kluba u Srpskoj ulici 14.

Najčitanije