Zbog godišnjih odmora radnika Centra za predškolsko vaspitanje i obrazovanje od danas do 18. avgusta biće zatvoreno sedam vrtića, a mališani su raspoređeni u obližnje vrtiće koji neće biti zatvoreni u ovom periodu.
Djeca iz vrtića "Tijana" boraviće u vrtiću "Sunce", iz "Pčelice" u "Plavom čuperku", mališani iz "Srećnog djetinjstva" ići će u vrtić "Radost", iz "Ježeve kućice" i vrtića "Lana" djeca će boraviti u "Bambiju", iz "Pinokia" u "Leptiriću", a iz vrtića "Prvi koraci" u vrtiću "Neven".
Prema riječima Miloša Kesića, pomoćnika direktora Centra za predškolsko vaspitanje i obrazovanje, objekat "Marija Mažar" biće zatvoren samo za djecu s posebnim potrebama.
Kesić je naglasio da se ovakav način rada praktikuje godinama, te da ne stvara poteškoće, jer su roditelji navikli na to.
"Sa djecom koja odlaze u druge vrtiće biće raspoređen bar po jedan vaspitno-obrazovni radnik iz tog vrtića, a po mogućnosti će biti angažovan u prvoj smjeni", istakao je Kesić.
On je naglasio da će biti preduzete sve mjere kako bi prihvat djece protekao s manje teškoća u području realizacije vaspitno-obrazovnog rada, adaptacije, osjećaja sigurnosti i socijalizacije u novoj sredini.