Banja Luka

Proslava na temu Noć vještica

Z. DRAGOVIĆ

Tridesetak mališana iz Dječijeg doma "Rada Vranješević" u subotu je prvi put učestvovalo u proslavi na temu "Noć vještica".

U potpunosti oduševljeni ulogama i igrama vezanim za novi praznik, radosno su duvali balone na kojima su crtali likove duhova, dok su uz još više sreće na svoje glave stavili čuvene špicaste šešire uz pomoć kojih su postajali vještice.

Izbušene nasmijane bundeve su se nalazile po cijeloj prostoriji, a na samom početku zabave baloni su počeli pucati na sve strane.

 `Članovi BHV kluba su ovom prilikom organizovali zabavu za djecu Doma 'Rada Vranjesević' na temu 'Noć vještica' kako bi im dočarali praznik na način kako se on zaista proslavlja u Americi i na taj način im uljepšali ovaj vikend`, rekla je Biljana Lukić, jedan od koordinatora BHV kluba.

U okviru zabave klinci su sa svojim vaspitačima i članovima BHV kluba smišljali i pričali najstaršniju priču, a podijelili su i tortu napravljenu specijalno za ovu proslavu u obliku bundeve sa velikim šeširom.

Maske i nestvarni svijet vještica i duhova iz bajki su veoma brzo obuzeli maštu dječaka i djevojčica, tako da im je bilo veoma teško objasniti kada je u jednom trenuku zabavi došao kraj.

Iz BHV kluba navode da je cilj ovakvih zabava približavanje naše i američke kulture, te da prilikom družnja ovog tipa kandidati koji su se vratili iz SAD, gdje su boravili u okviru au-pair programa, koji podrazumijeva čuvanje djece u Americi, pričaju o najzanimljivijim iskustvima koja su imali u Njujorku, Bostonu, Čikagu i drugim gradovima i rade na zbližavanju naše i američke kulture.

Najčitanije