Banja Luka

Prvo dajak pristanište u Banjaluci spremno za sezonu

Prvo dajak pristanište u Banjaluci spremno za sezonu
Foto: Grad Banjaluka/Tomas Damjanović | Prvo dajak pristanište u Banjaluci spremno za sezonu

BANJALUKA - Izgradnja prvog dajak pristaništa u Banjaluci polako se privodi kraju, a kako kaže Andrej Zamolo, predsjednik Dajak kluba, za "Nezavisne", gotovo je sve spremno za sezonu koja slijedi.

Kako je naglasio, najbitniji dio je završen, postavljene su klupe, a stepenište je pušteno u funkciju.

"Za nas dajakaše najbitniji dio radova ja završen", kazao je Zamolo.

Dodao je da je prilaz rijeci Vrbas od velike koristi, kao i izgađeni plato, te kako kaže, potrebno je još postaviti stepenice kod dijela gdje se vežu čamci.

Kako su naveli iz Gradske uprave Banjaluka, dajakaši će ove sezone imati mnogo bolje uslove za trenažne procese, a i ljepši ambijent, koji će svakako doprinijeti očuvanju ovog sporta i dajak-čamca kao simbola grada Banjaluka.

"Grad Banjaluka se priprema za Svjetsko prvenstvo u raftingu, a novi sadržaji će svakako privući goste iz cijelog svijeta", kazali su u Gradskoj upravi Banjaluka.

Draško Stanivuković, gradonačelnik Banjaluke, najavio je da uskoro počinje i uređenje prve gradske plaže, ali i radovi na skakaoni koja će se tu nalaziti.

"Dajak čamac kao simbol grada, dobiće mogućnost da bude pristupačniji većem broju ljudi, a pored toga iskoristićemo i sve turističke potencijale Vrbasa", kazao je Stanivuković.

Najčitanije