Banja Luka

"Razvoj sporta kroz školske sportske sekcije": Stvaranje zdravih navika kod djece

"Razvoj sporta kroz školske sportske sekcije": Stvaranje zdravih navika kod djece
Foto: N.N. | "Razvoj sporta kroz školske sportske sekcije": Stvaranje zdravih navika kod djece

U projektu "Razvoj sporta kroz školske sportske sekcije" grada Banjaluka u školskoj 2022/23. godini učestvovalo je 17 škola sa teritorije grada i angažovano je 20 profesora u kategoriji stalno zaposlenih profesora, nezaposlenih i profesora na stručnom osposobljavanju, a zaključno sa majem održana su 2.542 časa.

Mirna Savić Banjac, savjetnica gradonačelnika, kazala je da ovaj projekat stavlja akcenat na kategoriju najmlađih i na stvaranje zdravih sportskih navika.

"Projekat je uključio veliki broj djece, one koja inače ne bi imala priliku da dobiju pravu stručnu i sportsku instrukciju i priliku da treniraju", naglasila je ona.

Velibor Vidović, koordinator projekta, izrazio je  zadovoljstvo projektom, koji je, kako kaže, odgovorio na velike potrebe za kretanjem, sportskim angažmanom, sportskom kulturom uopšte kod učenika od drugog do petog razreda osnovnih škola s jedne strane i na potrebe profesora bez zaposlenja i profesora koji žele da dođu do mogućnosti polaganja stručnog ispita s druge strane.

"Primjetna je veća brojnost i veća želja kod učenika prigradskih škola, budući da su mogućnosti za aktivno bavljenje sportom ograničene", kazao je on.

Željko Šurlan, profesor fizičkog vaspitanja u Osnovnoj školi "Milutin Bojić" i jedan od profesora koji sprovode projekat, kazao je da je projekat sportskih sekcija u školama od velike važnosti.

"Kroz ovaj projekat preventivno djelujemo na zdravlje naše djece. Projekat je posebno potreban djeci u seoskim sredinama, koja nemaju način da se dodatno aktiviraju u sportskim klubovima jer im nisu lako dostupni", kazao je on.

Najčitanije