Banja Luka

Susreti okupljaju 250 izviđača

Susreti okupljaju 250 izviđača
Susreti okupljaju 250 izviđača
D. Remiković

Tradicionalnu manifestaciju, 33. novembarske susrete izviđača, od 28. novembra do 1. decembra organizovaće Odred izviđača "22. april".

Projekat je finansirao grad Banjaluka u saradnji s Ministarstvom za porodicu, omladinu i sport RS.

Željko Ojdanić, načelnik Odreda izviđača "22. april", kazao je da će na ovim susretima učestvovati predstavnici odreda izviđača iz Crne Gore, Srbije, Makedonije, Bosne i Hercegovine, Hrvatske, kao i izviđači s Malte.

"Očekujemo da će na ove susrete doći oko 40 odreda izviđača sa 250 članova. Izviđači će biti smješteni u Osnovnoj školi 'Vuk Stefanović Karadžić'", rekao je Ojdanić.

Pored redovnih izviđačkih aktivnosti koje će obavljati, kaže on, gosti će imati priliku da se upoznaju s gradom na Vrbasu i njegovom okolinom.

Ojdanić je istakao da je "22. april" jedini odred u BiH koji ima međunarodnu licencu za rad, a koju je dobio od Svjetske izviđačke organizacije prije tri godine.

Helena Javor, trinaestogodišnja članica Odreda "22. april", biće zadužena za prijem ekipa pristiglih izviđača.

"Vrlo sam srećna što ću upoznati nove drugove iz ostalih zemalja i što ću moći da im pokažem moj grad. Ovo će biti dobra prilika i da razmijenim svoja izviđačka iskustva s ostalim kolegama", rekla je Helena, koja je izviđač već godinu dana.

Najčitanije