BANJALUKA - Sve je spremno za uklanjanje avio bombe iz rijeke Vrbas, koje će biti izvršeno u nedjelju, 27.septembra od devet do 11 časova, potvrdili su to i danas Slododan Gavranović, gradonačelnik i Boško Pandža, načelnik CJB Banjaluka.
Oni su još jednom pozvali građane da postupe prema mjerama bezbijednosti, te da u zoni od 400 metara oko Gradskog mosta napuste objekte najkasnije do 8.30 časova i da u drugoj zoni od 800 metara poštuju zabranu kretanja i boravka na otvorenom.
''Sa akcijom bi mogli početi već sutra, ali radićemo prema našim planovima.
Apelujem na sve radnike zanatskih, ugostiteljskih i trgovinskih radnji da ne počinju sa radom taj dan do momenta kada obavijestimo javnost da je akcija završena'' rekao je Gavranović.
U ovim zonama, odnosno na samoj granici izuzetak će biti apoteka''1.maj'' koja će u toku izvođena akcije da radi jer je dežurna, a podsjećamo da neće raditi ni gradska Tržnica, niti će biti liturgija za vjernike u Bogojavljenskom hramu.