Banja Luka

Univerzitetske sportske igre Banjaluka 2009

B. Petković

Studentska organizacija Univerziteta u Banjaluci priprema "Univerzitetske sportske igre Banjaluka 2009", na kojima će se studenti od polovine aprila do juna takmičiti u raznim sportovima.

"Ova manifestacija se peti put održava u organizaciji SOBL i postala je tradicionalna, a studenti Banjalučkog univerziteta takmičiće se u košarci, fudbalu, odbojci i stonom tenisu, te u streljaštvu i šahu", kazao je Perica Marković, potpredsjednik Studentske organizacije Univerziteta u Banjaluci.

Prema njegovim riječima, cilj projekta je promocija sportsko-rekreativnih aktivnosti studenata i vannastavnih aktivnosti kao zdravijeg načina života, te priprema za učešće na regionalnim i međunarodnim sportskim takmičenjima.

"Pravo učešća na igrama imaće ekipe studenta svih fakulteta Univerziteta u Banjaluci, Studentskog centra i studenti Visoke škole unutrašnjih poslova", navodi Marković.

Projektom je planirano da takmičenje po grupama i sve utakmice koje će se održavati na terenima Univerzitetskog sportskog centra vode kompetentne sudije.

Stanko Stanić, rektor Univerziteta u Banjaluci, dao je podršku organizaciji ove manifestacije.

"Uzimajući u obzir da ova manifestacija promoviše sportsko-rekreativne aktivnosti studenata u cilju zdravijeg načina života, ovom projektu dajemo punu podršku", kazao je Stanić.

U SOBL i ove, kao i prethodnih godina očekuju pokroviteljstvo od strane Ministarstva za porodicu, omladinu i sport RS, te Administrativne službe grada.  

Najčitanije