Banja Luka

Za stanare povlaštena tarifa

Za stanare povlaštena tarifa
Za stanare povlaštena tarifa
B. Bojić, D. Sladojević

U Ulici Sime Matavulja sljedeći mjesec biće postavljeni aparati za parking karte i stanari ove ulice plaćaće parking, izjavila je Danira Pipić, koordinator za analitiku i odnose s javnošću u Odjeljenju za stambene i komunalne poslove i poslove saobraćaja.

"Oni koji ovdje žive dobiće karte po povlaštenoj tarifi", rekla je Pipićeva, dodavši da će cijena za fizička lica iznositi 50 KM godišnje, dok će vlasnici lokala, kao i u svim drugim dijelovima grada, plaćati 40 KM mjesečno. 

Stanovnici koji žive u Matavuljevoj iznenađeni su informacijom da će im od juna naplaćivati parking, a većina ih je zabrinuta zbog novog troška.

Smilja Bubnjević smatra da ovo nije opravdana odluka jer, kako kaže, to će im biti dodatni trošak, a narod ionako ne može "sastaviti kraj s krajem".

S njom se uglavnom složila većina njenih komšija. Oni kažu da su primijetili da su početkom mjeseca označena parking mjesta, ali nisu obaviješteni da će im parkiranje naplaćivati.

Neki od stanara Ulice Sime Matavulja misle da će se ovim potezom konačno smanjiti gužva ispred njihovih zgrada.

"Smatram da je to dobra odluka iz razloga što svi mi koji ovdje stanujemo imamo problem da pronađemo parking mjesto jer se u našoj ulici često parkiraju posjetioci obližnjeg Doma zdravlja", kaže stanovnik iz zgrade broj 10 u Ulici Sime Matavulja.

Matavuljeva ulica spada u drugu tarifnu zonu, u kojoj se za korištenje parkinga naplaćuje 0,50 KM po jednom satu, dok cjelodnevna karta košta tri KM. Cijena mjesečne parking karte u drugoj tarifnoj zoni iznosi 40 KM.

Najčitanije