Sindikalna organizacija "Aerodrom Banjaluka", nakon dogovora sa Sindikatom saobraćaja i veza Republike Srpske, održala je jutros jednočasovni štrajk upozorenja radi, kako su naveli u saopštenju, zaštite ekonomskih i socijalnih prava zaposlenih.
Sindikalna organizacija od poslodavca zahtijeva potpunu primjenu "Sporazuma o isplati potraživanja radnika i povećanja plata zaposlenih" koji su poslodavac i Štrajkački odbor "Aerodroma" potpisali 9. decembra 2008. godine.
Radnici traže isplatu tri neisplaćena regresa, donošenje Pojedinačnog kolektivnog ugovora, Pravilnika o zaštiti na radu i smjenu kompletnog rukovodstva preduzeća.