SARAJEVO - Slavni holivudski par Anđelina Džoli (Angelina Jolie) i Bred Pit (Brad Pitt) posjetili su u ponedjeljak izbeglički centar u Goraždu u pratnji osoblja UNHCR-a.
Oni su razgovarali sa izbjeglicama i raseljenim osobama s područja jugoistočne Bosne.
Anđelina Džoli je ambasadorka dobre volje UNHCR-a, a cilj njihove posjete je, kako javljaju sarajevski mediji, da se ukaže na probleme izbeglica i potrebu hitnog rešavanja njihovog pitanja.
Mediji navode da će tokom dana Džoli i Pit posjetiti Srebrenicu.
Po završetku posjete, kako je najavljeno iz UNHCR-a, biće izdato saopštenje s više detalja.
Džoli i Pit su u nedjelju su doputovali u Sarajevo iz Venecije., a lokalni fotograf portala Višegrad24.info je uspio fotografisati par odjeven u crno, i istočnom bosanskom selu Međeđa, u blizini Višegrada.
Direktor Granične policije BiH Vinko Dumančić rekao je da je "posjeta slavnog para bila najavljena ranije, ali da su tražili da to bude u najstrožijoj tajnosti".
Napomena: Slika korištena sa portala Višegrad24.info
Vezane vijesti: