BRISEL - Ministar inostranih poslova BiH Sven Alkalaj najavio je da će novi ambasador BiH u Srbiji Boriša Arnaut predati agremane u utorak.
"BiH već dvije godine nije imala ambasadora u Beogradu. Na trilateralnim sastancima uspjeli smo da prevaziđemo prepreke, što potvrđuje imenovanje novog ambasadora", rekao je Alkalaj, koji se nalazi u posjeti Briselu.
On je istakao da BiH radi i na drugim otvorenim pitanjima BiH sa Srbijom, Hrvatskom i Crnom Gorom.
"Nadam se da ćemo i tu moći uskoro objaviti pozitivne pomake. Što se tiče Crne Gore, uspjeli smo izvršiti demarkaciju granične linije i više nemamo spornih pitanja. Želimo da tako bude i sa Srbijom i s Hrvatskom. Ne želimo da na putu BiH prema EU bude spornih pitanja", rekao je Alkalaj.