SARAJEVO - Bosanska stranka /BOSS/ ponovo je danas optužila SDP BiH za totalitarno djelovanje.
Povod za optužbe je izmjena poslovnika o radu Opštinskog vijeća Tuzla kojim je brisana odredba o obezbjeđenju slobodnog prisustva građana na sjednicama.
SDP je, kako navodi BOSS, odredio da građani moraju najmanje tri dana prije sjednice Vijeća tražiti odobrenje za prisustvo u prostoriji pored sale u kojoj će sjednicu moći da prate na monitorima.
U saopštenju stranke se ocjenjuje da SDP ovakvim represivnim mjerama provodi politički teror nad građanima kako bi javnosti predstavili kao istinu samo ono što je u interesu ove stranke.