Banjaluka je početkom sedmice bila centar zbivanja za političku elitu iz BiH i regiona, koja sebi nije mogla dopustiti da se ne pojavi na manifestaciji o kojoj su velikim slovima na naslovnim stranama pisali domaći i svjetski mediji.
Od potpisivanja Dejtonskog mirovnog sporazuma do danas malo je događaja koji su poput manifestacije Izbor ličnosti godine, u organizaciji "Nezavisnih novina", bili magnet za zvaničnike gotovo svih zemalja nastalih raspadom Jugoslavije.
U jednom danu, na jednom mjestu, uspjeli smo sakupiti, između ostalih, predsjednike Hrvatske, Srbije i Crne Gore Ivu Josipovića, Borisa Tadića i Filipa Vujanovića, te predsjedavajućeg Predsjedništva BiH Nebojšu Radmanovića i predsjednika RS Milorada Dodika.
Ne čudi stoga što su se Banjalučani od ponedjeljka ujutru do kasnih noćnih sati pitali zašto je mjesto u kojem žive "okupirala" armija policajaca, te zašto su na svakom koraku u jezgru grada blještali fotoaparati kao da se u gradu na Vrbasu održava dodjela "Oscara".
Zvijezda večeri, Josipović, koji je izabran za ličnost godine 2010, te još na stotine zvanica koje su se okupile u banjalučkom hotelu "Bosna" kako bi im bilo uručeno priznanje "Nezavisnih" ili kako bi pristvovale ovoj svečanosti, u gradove iz kojih su došli, zasigurno, odnijeli su samo utiske obogaćene epitetima.
Aleksandar Džombić, ministar finansija RS, nije krio zadovoljstvo činjenicom da su ga čitaoci naših novina proglasili najboljim ministrom u Vladi RS.
U dopisu koji je "Nezavisnim novinama" poslao nakon manifestacije, Džombić je napisao da najsrdačnije zahvaljuje čitaocima.
"Želim sa Vama podijeliti zadovoljstvo koje mi je donijelo ovo priznanje, svjestan da je to priznanje cijeloj manifestaciji. Želim Vam ličnu sreću i dalji uspjeh Vašoj kompaniji. Primite izraze mog uvažavanja", napisao je aktuelni mandatar za sastav nove vlade RS.
Domaćin tog, kako su ga mnogi nazvali, spektakla Željko Kopanja, direktor i vlasnik "Nezavisnih novina", time je još dokazao da u našoj zemlji i zemljama u okruženju nema političara koji ne uvažava projekat koji su naše novine pokrenule prije sedam godina.
Izbor kojim smo birali najistaknutije ličnosti iz sfere politike, preduzetništva i novinarstva neki su nazvali događajem godine u BiH, tako da je pred nama težak zadatak da iduće godine budemo još bolji.