SARAJEVO – Na sjednici Upravnog odbora Radiotelevizije BiH (BHRT) juče nije raspravljano o budućim aktivnostima novog generalnog direktora Mehmeda Agovića, kojem je na prošloj sjednici proporučeno da pozove na odgovornost i smijeni direktora programa BHT 1 Milana Trivića.
Predsjednik i članovi UO kazali su da je juče održana redovna sjednica na kojoj se govrilo o aktuelnim pitanjima u BHRT.
Sjednici je prisustvovao i Plamenko Čustović, član UO iz reda Bošnjaka, koji je podnio zahtjev za razrješenje jer se nije slagao sa odlukom UO BHRT o smjeni generalnog direktora Javnog RTV servisa BiH Drage Marića, kojem je mandat istekao imenovanjem Agovića.
`Prisustvovaću sjednicama UO i ubuduće, jer moj zahtjev za razrješenje nije riješen. Ne želim da dovodim u pitanje legitimitet UO BHRT`, kazao je Čustović.
Na sjednici prije dvije nedjelje UO BHRT smijenio je Marića, te konstatovao da nisu zadovoljni rukovođenjem BHT1. Ranije je Vlada RS zauzela stav da ne daje izjave za BHT1 nezadovoljna odnosom ove TV prema institucijama RS. Prije dva dana Vlada RS je nakon sastanka potpredsjednika Vlade s novim generalnim direktorom BHRT donijela odluku o nastavku saradnje sa BHT1. Ovu odluku Vlade RS juče je pozdravio i visoki predstavnik Kristijan Švarc-Šiling.