SARAJEVO - Zamjenik ministra bezbjednosti BiH Mijo Krešić istakao je u utorak da je BiH opredijeljena da u saradnji sa drugim međunarodnim policijskim tijelima aktivno doprinosi sprečavanju i borbi protiv svih oblika kriminala.
Krešić je u razgovoru sa delegacijom Savezne kriminalističke policije (BKA) Ministarstva unutrašnjih poslova Njemačke naglasio neophodnost dobre i efikasne razmjene informacija i koordinacije unutar BiH, kao preduslova za efikasnu saradnju sa međunarodnim partnerima.
Zamjenik direktora BKA Jirgen Maurer iskazao je spremnost te službe da pomogne policijskim agencijama u BiH u pogledu prenošenja iskustava u borbi protiv najtežih oblika organizovanog i međunarodnog kriminala, terorizma, kao i primjene posebnih istražnih radnji u postupcima prikupljanja dokaznih materijala i uzajamne razmjene operativnih podataka, saopšteno je iz Ministarstva bezbjednosti BiH.
Sastanku su prisustvovali i rukovodioci i zamjenici rukovodilaca upravnih organizacija u sastavu Ministarstva bezbjednosti BiH, Granične policije BiH, Federalne uprave policije, Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske i Policije Brčko distrikta, te šef Policijske misije EU u BiH Štefan Feler.