BANJALUKA - Ambasador Ruske Federacije u BiH Aleksandar Bocan-Harčenko izjavio je u srijedu Srni da je veoma važno što je Republika Srpska (RS) formirala institucije vlasti kako bi mogla efikasno nastaviti sa radom.
"Ubjeđen sam da će se dobri odnosi RS i Ruske Federacije nastaviti i u narednom periodu, jer smo sa prethodnom Vladom Srpske koju je predvodio Milorad Dodik imali odličnu saradnju", rekao je Harčenko.
On je istakao da će Rusija i Srpska nastaviti politički dijalog, ali i proširiti ekonomsku saradnju u oblasti elektroprivrede.
Harčenko je podsjetio da se u potpunosti poklapa stav Rusije i RS kada je u pitanju poštivanje Dejtonskog mirovnog sporazuma.
Ruski ambasador je čestitao na imenovanju Vlade RS, kao i predstojeće praznike svim garđanima RS i BiH.
Narodna skupština RS izabrala je u srijedu Vladu, čiji je predsjednik Aleksandar Džombić.