BiH

Bosić ponovio zahtjev Jeliću

Srna

BANJALUKA - Predsjednik SDSa Mladen Bosić ponovo je uputio pitanje Milanu Jeliću, predsjedniku RS, kako bi prebalo shvatiti njegovu izjavu sarajevskom listu "Dnevni avaz" o prenosu ovlaštenja sa entiteta na zajedničke institucije, posebno dio u kome se kaže "da je u interesu RS, FBiH, te svih građana naše države evropski put, a ako on podrazumijeva i određene prenose nadležnosti, da se ta žrtva treba podnijeti".

`Pitao sam predsjednika Jelića šta te 'žrtve' znače u slučaju reforme policije i ustavnih promjena`, navodi se u Bosićevom saopštenju u kome naglašava da je u ovoj izjavi bio iznenađen zaokretom u odnosu na dosadašnje stavove SNSD-a, sumnjajući pri tome na pogrešnu novinarsku interpretaciju Jelićevih riječi.

Najčitanije