BiH

Bramerc pozitivno ocijenio saradnju BiH sa Tribunalom u Hagu

Bramerc pozitivno ocijenio saradnju BiH sa Tribunalom u Hagu
Bramerc pozitivno ocijenio saradnju BiH sa Tribunalom u Hagu
Srna

BIJELjINA - Glavni tužilac Haškog tribunala Serž Bramerc pozitivno je ocijenio nivo saradnje BiH sa Tribunalom u Hagu, ali je ukazao na spor napredak u procesuiranju optuženih za ratne zločine pred domaćim pravosuđem.

Bramerc je u dijelu izvještaja o saradnji zemalja bivše Jugoslavije s Tribunalom izrazio zabrinutost zbog "čestih političkih napada na pravosuđe u BiH" i pozvao političare da podrže procesuiranje po optužbama za ratne zločine.

On je u dijelu izvještaja koji se odnosi na Hrvatsku kritikovao visoke hrvatske zvaničnike zbog izjava u javnosti poslije presude Anti Gotovini u Haškom tribunalu.

Bramerc je ocijenio da izjave kakve su dali pojedini hrvatski zvaničnici poslije presude Gotovini "podrivaju rad Tribunala i sprečavaju pomirenje".

On je izrazio nezadovoljstvo i zbog toga što Tužilaštvo još nije dobilo informacije o nestaloj vojnoj dokumentaciji koja se odnosi na operaciju hrvatske vojske "Oluja" u avgustu 1995. godine.

Bramerc je polovinom novembra poslao redovni šestomjesečni izvještaj Savjetu bezbjednosti UN, a zvanično će ga predstaviti 7. decembra u Njujorku.

Najčitanije