BiH

Ćamil Duraković: Ispoštovaću poziv Izetbegovića da smirimo tenzije

Ćamil Duraković: Ispoštovaću poziv Izetbegovića da smirimo tenzije
Ćamil Duraković: Ispoštovaću poziv Izetbegovića da smirimo tenzije
N.N.

SARAJEVO - Ćamil Duraković, načelnik Srebrenice, istakao je da će u ponedjeljak biti održan sastanak u centrali SDA na kojem će se razgovarati o njegovoj kandidaturi na predstojećim lokalnim izborima, prenosi Klix.ba.

Na Kolegiju SDA koji je održan u srijedu zaključeno je da se sa Durakovićem obavi razgovor kako bi se riješile određene nesuglasice koje postoje između njega i funkcionera SDA u Srebrenici.

"Ja ću se vrlo rado odazvati tom sastanku i poštivat ću stav koji tu usaglasimo", kaže Duraković.

On napominje da je već "spuštena lopta" i smirene tenzije koje su bile prisutne posljednjih dana.

"Bar što se mene tiče tenzije su već smirene i ja ću ispoštovati poziv gospodina Izetbegovića kako bismo usaglasili stavove i došli do konačnog rješenja", dodaje Duraković uz napomenu da će vjerovatno i drugi akteri ispoštovati Izetbegovićev poziv.

O Durakoviću se već ranije razgovaralo na organima SDA, ali on smatra da su mnogi u SDA bili u prilici čuti samo jednu stranu.

"Ja ću imati priliku da kažem svoju stranu, a stranka će na kraju odlučivati", pojašnjava Duraković.

SDP je već najavio podršku Durakoviću a Stranka za BiH i SBB se još uvijek nisu oglašavali javno. Ipak, i sam Duraković je svjestan da je u cijeloj priči ključan stav SDA.

(NN, klix.ba)

Najčitanije