BANjALUKA - Ministar rada i boračko-invalidske zaštite Republike Srpske (RS) Rade Ristović čestitao je svim radnicima RS 1. maj, sa željom da Međunarodni praznik rada dočekaju u miru, zdravlju, ličnoj i porodičnoj sreći i dobrom raspoloženju.
"Stvaranje ambijenta za investiciona ulaganja, otvaranje novih radnih mjesta, kao i poboljšanje položaja radnika i dalje će ostati prioritet ove vlade, kao što je to bio i svih ovih godina, prije neočekivanog udara velike ekonomske krize, koja je zahvatila čitav svijet, pa samim tim i RS", navodi u čestitki ministar Ristović.
On je poručio da je cilj Vlade da na osnovu Zakona o radu i kolektivnih ugovora zaštiti prava radnika uz zahtjev poslodavcima da dosljedno i u potpunosti poštuju zakonske obaveze i osiguraju ostvarivanje prava radnicima koja su im i Ustavom zagarantovana.