BiH

Četiri odbornika iz Prnjavora istupila iz kluba SNSD-a i formirali 'SNSD plus'

Četiri odbornika iz Prnjavora istupila iz kluba SNSD-a i formirali 'SNSD plus'
Četiri odbornika iz Prnjavora istupila iz kluba SNSD-a i formirali 'SNSD plus'
Srna

PRNJAVOR - Odbornici u Skupštini opštine Prnjavor Veljko Gvozdenović, Draško Aulić, Aleksandar Vuković i Goran Zemun istupili su danas iz kluba odbornika SNSD-a i formirali novi odbornički klub "SNSD plus", za čijeg je predsjednika izabran Zemun.

Zemun nije želio danas da kaže razlog za istupanje iz dosadašnjeg kluba, rekavši da će javnost o svemu biti blagovremeno obaviještena.

Načelnik opštine Prnjavor Darko Tomaš rekao je da skupštinska većina i dalje postoji, a da će u narednih dan-dva razgovarati sa odbornicima koji su istupili iz kluba SNSD-a.

"Vidjećemo koji su motive za formiranje novog kluba, a organi stranke će zauzeti svoj stav o ovom pitanju", rekao je Tomaš.

Predsjednik Skupštine opštine Željko Simić smatra da je istupanje odbornika iz kluba SNSD-a stvar politike i pitanje koje treba da riješe organi stranke.

On je, s druge strane, današnji rad u lokalnoj Skupštini ocijenio kao pozitivan jer je usvojen Statut opštine, kao i izvještaj o radu Javnog preduzeća DEP-OT Banjaluka u kojem je opština Prnjavor akcionar.

Najčitanije