BiH

Čović razgovarao sa hrvatskim zvaničnicima

Čović razgovarao sa hrvatskim zvaničnicima
Foto: HDZ BiH | Čović razgovarao sa hrvatskim zvaničnicima
Srna

SARAJEVO - Predsjedavajući Doma naroda parlamenta BiH Dragan Čović danas je u razgovoru sa ministrom spoljnih i evropskih poslova Hrvatske Gordanom Grlićem Radmanom rekao da je BiH na samitu u Zagrebu bila zapažena zbog zalaganja hrvatskih predstavnika za ravnopravnost i legitimno predstavljanje konstitutivnih naroda.

Sagovornici su izrazili zadovoljstvo uspjehom zagrebačkog sastanka koji je u srijedu, 6. maja, okupio države članice EU i zemlje Jugoistočne Evrope.

Radman se osvrnuo se na video-konferenciju UN o izvještaju visokog predstavnika o sprovođenju Dejtonskog mirovnog sporazuma za BiH, na kojoj je Hrvatska pozvala na promjenu Izbornog zakona, istakla podršku evropskom putu BiH, te naglasila važnost legitimne zastupljenosti Hrvata u institucijama BiH, saopšteno je iz parlamenta BiH.

Današnjem video-sastanku prisustvovali su i državni sekretar Centralne kancelarije za Hrvate van Hrvatske Zvonko Milas, državni sekretar za političke poslove u Ministarstvu inostranih spoljnih i evropskih poslova Hrvatske Zdravka Bušić.

U saopštenju se navodi da su učesnici sastanka razmijenili i mišljenja o preduzetim mjerama i aktivnostima u borbi protiv pandemije virusa korona, s naglaskom na humanitarnu pomoć koju je Hrvatska prošle sedmice uputila BiH.

Najčitanije