BANJALUKA - Predsjednik Narodne skupštine Republike Srpske Nedeljko Čubrilović poručio da je da će ova institucija, zajedno sa Vladom Srpske i ostalim nadležnim organima i institucijama, dati maksimalan doprinos u očuvanju radnih mjesta, zaštite i poboljšanja prava radnika i podrške privredi u situaciji izazvanoj epidemijom virusa korona.
U čestitki građanima, radnicima i sindikatima u Srpskoj povodom 1. maja - Međunarodnog praznika rada, Čubrilović je istakao da je Republika Srpska pravovremenim i efikasnim mjerama uspjela da sačuva mnoga radna mjesta, održi proizvodnju i podrži privrednike, iako je svjetska ekonomija na udaru pandemije zbog čega su milioni ljudi širom regiona i svijeta ostali bez posla.
"Brojne grane naše privrede su pogođene posljedicama pandemije virusa korona koja je zaustavila mnoge pogone i djelatnosti u različitim oblastima privređivanja. Potrebni su nam jedinstvo, odgovornost i kvalitetne mjere da bismo održali proizvodnju u realnom sektoru i omogućili što brži nastavak poslovanja u ugroženim oblastima privrede", naglasio je Čubrilović.
On je dodao da svi zajedno moraju odlučno, sistemski i hrabro, u skladu sa zakonima i mogućnostima, raditi u interesu radnika i njihovih prava, te očekuje da poslodavci nađu način da održe radna mjesta i da radnicima obezbijede neophodne plate.
"Republika Srpska će podržati, raznim projektima, sve koji u ovoj teškoj situaciji nisu otpustili nijednog radnika. Pozivam ih da i dalje ulažu napore da bi sačuvali svakog radnika i da, uz podršku Vlade Srpske i lokalnih zajednica, nastave sa radom dok ne prođe pandemija i dok se život ne vrati u redovne tokove", poručio je Čubrilović.